Керамичка термо-изолациона волна до 1200Ц

Керамичка термо-изолациона волна до 1200Ц

0 ден.
Производител: Еурополит
Шифра на производ: мат-1260
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензии на термо-изолационен материјал:

Термо-изолационен материјал произведен од алуминиосиликатни влакна, без додавање на органски врзива. Наменет е за топлинска изолација на печки, сушари, калапи за инготи, кок-батерии и во многу други апликации со многу висока температура и каде сакаме да го намалиме протокот на топлина. Работна температура до 1200оЦ. Дебелини на материјалот од 13, 25 и 50 мм, Густина од 128 кг/м3

КУПИ @ ИНОТЕК.МК © 2021. UKION SHOPS