Керамичка термо-изолациона волна

Термо-изолационен материјал произведен од алуминиосиликатни влакна, без додавање на органски врзива. Наменет е за топлинска изолација на печки, сушари, калапи за инготи, кок-батерии и во многу други апликации со многу висока температура и каде сакаме да го намалиме протокот на топлина. Работна температура до 1200оЦ. Дебелини на материјалот од 13, 25 и 50 мм, Густина од 128 кг/м3

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Керамичка термо-изолациона волна до 1200Ц
Термо-изолационен материјал произведен од алуминиосиликатни влакна, без додавање на органски врзива...
0 ден.
без ДДВ: 0 ден.
КУПИ @ ИНОТЕК.МК © 2021. UKION SHOPS