Силиконска маст во спреј 400мл

Силиконска маст во спреј 400мл

300 ден.
Производител: Меканокар
Шифра на производ: мц-2684
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Силиконска маст во спреј без метални сапуни.
• Штити од корозија и оксидација на кој било вид електричен терминал.
• Погодно за подмачкување на О-прстени, дихтунзи од било кој вид, делови на автомобили, ги штити терминалите за полнење на батеријата.
• Може да се користи како производ за одвојување при производство на пластични материјали. Ја одбива водата и ја растерува топлината.
• Отпорност на температура од -50 до + 280°Ц.

Апсолутно не токсичен.

КУПИ @ ИНОТЕК.МК © 2021. UKION SHOPS