Течен лепак за метал 25мл

Течен лепак за метал 25мл

450 ден.
Производител: Меканокар
Шифра на производ: mc-2856
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

• Епоксидно лепило со 2 компоненти наполнети со метални прашоци.
• Двојно пакување со шприц од 25 ml.
• Погоден за поправка, полнење и лепак: железо, челик, месинг, бронза, алуминиум,
бакар, керамика, филц, порцелан, дрво, цемент и леано железо.
• Овозможува враќање и корегирање на дотраените делови.
• Се полимеризира на температура на околината.
• Многу брзо поставување, веќе по 15 минути може да се ракува, целосно сушење се постигнува после ~16 часа
• Може да се стави и на хоризонтална и на вертикална површина.
• По сушењето, може да се буши, да се реже навој, да се обработува и сл.
• Отпорен на температури до 120 ° c. Производот има отпорност на смолкнување повисок од 17N / mm по 16 часа.
• Ги реконструира оштетените или истрошените делови.

КУПИ @ ИНОТЕК.МК © 2022. UKION SHOPS