Течно епоксидно лепило 25мл

Течно епоксидно лепило 25мл

350 ден.
Производител: Меканокар
Шифра на производ: mc-2673
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

• Двокомпонентно лепило, брзо сушечко.
• Одлично и за делови кои не се вклопуваат совршено заедно.
• Се користи за лепење на тешки материјали како што се: стакло, порцелан, кристал, керамика,
пластика (освен полиетен, полипропилен, тефлон), мермер, алабастер, дрво и метал.
• Се користи без растворувач и при сушење не се намалува.
УПАТСТВО ЗА КОРИСТЕЊЕ:
• Истиснете добро во еднакви количини од двете компоненти и убаво измешајте ги. Нанесете во широк слој на една од површините за лепење, спој ги двата дела и притиснете до конечното поставување.

КУПИ @ ИНОТЕК.МК © 2021. UKION SHOPS