Ласерски инфрацрвен термометар -50/+500Ц

Ласерски инфрацрвен термометар -50/+500Ц

2.360 ден.
Шифра на производ: bgs-6005
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Идеален за различни апликации, помага да се детектираат проблеми во автомобилските мотори, системите за греење и ладење, производството и во прехранбената индустрија.
Работи бесконтактно со инфрацрвен ласер
- температурен опсег: -50 ° C до +500 ° C (-58 ° F до +932 ° F)
- точност +/- 1,5 %
- бранова должина на ласер: 8 - 14 мм, ласерска класа II
- време на одговор прибл. 1 секунда
- растојание до големината на самото место D/S 12: 1
- опсегот на мерење може да се префрли помеѓу: °C / °F
- моќност: 2 x 1.5V AAA- Батерии, не се вклучени во испораката

 

КУПИ @ ИНОТЕК.МК © 2022. UKION SHOPS